Szczegóły produktu

Folia dachowa


Profesjonaliści doceniają niezawodność i rewelacyjne parametry techniczne folii izolacyjnych.

I. Folie paroizolacyjne

Najlepsi profesjonaliści używają folii izolacyjnych firmy MARMA Polskie Folie; doceniają ich niezawodność, przyjemność układania oraz rewelacyjne parametry techniczne potwierdzone odpowiednimi certyfikatami.

Paroizolacja występuje w dwóch szerokościach 2m oraz 2,7m. Pierwsza umożliwia łatwy montaż, zwłaszcza przy izolacji dachów, dzięki swym stosunkowo niewielkim rozmiarom, a jednocześnie pozwala uniknąć nadmiernej ilości zakładów co ma miejsce przy bardzo wąskich pasach folii.
Szerokość 2,7m została dobrana tak, aby ułatwić izolowanie ścian jednym pasem folii, gdyż standardowa wysokość kondygnacji ma właśnie taki wymiar.
Paroizolacja jest wykonana w technologii trójwarstwowej 3MA. Oznacza to, że folia jest zbudowana z trzech wytłaczanych niezależnie warstw łączących się w trakcie rozdmuchu w spójną, wytrzymałą powłokę o znakomitych właściwościach.

Folia posiada krajowe atesty: ITB: AT-15-3723/97 oraz PZH: B-1641/96

II. Membrany wysokoparoprzepuszczalne

DachowaTM to wysokiej klasy powłoka do stosowania jako warstwa wstępnego krycia w konstrukcjach dachów.

Jest to wielowarstwowa włóknina polipropylenowa produkowana według najnowszych technologii, którą wśród materiałów dekarskich sklasyfikować należy jako wysokoparoprzepuszczalną Folię Wstępnego Krycia (FWK).

Oznacza to, że umieszcza się ją bezpośrednio nad izolacją termiczną bez konieczności konstruowania szczeliny wentylacyjnej pomiędzy tymi dwoma materiałami. DachowaTM dzięki wysokiej paroprzepuszczalności może również służyć jako wiatroizolacja ścian w konstrukcjach szkieletowych.

DachowaTM jest jedynym polskim produktem na rynku wykonywanym w tej technologii.

Membrana DachowaTM reguluje procesy związane ze skraplaniem się pary wodnej i gromadzeniem się skroplin, gdyż jest tak zbudowana, że nie przepuszcza wody, doskonale zaś przepuszcza parę wodną. A zatem woda, która przedostałaby się pod pokrycie dachowe nie zawilgoci więźby ani izolacji lecz spłynie po powierzchni membrany. Z drugiej strony para wodna swobodnie wydostaje się przez nią na zewnątrz nie gromadząc się w termoizolacji. Dlatego tak ważnym elementem jest przepuszczalność pary wodnej.

Proces orientacji kształtuje optymalna paroprzepuszczalność folii poddaszy użytkowych.

Proces stabilizacji termicznej niweluje odkształcanie się folii pod wpływem niskich i wysokich temperatur.

Jakie są zalety DachowaTM wyróżniające ją spośród innych produktów o podobnym zastosowaniu?

W odróżnieniu od innych, dostępnych na polskim rynku, folii paroprzepuszczalnych, DachowaTM jest wytwarzana metodą elektrostatycznego laminowania punktowego.

Dzięki tej technologii membrana jest elastyczna, mocna, a mikroprzestrzenie o szerokości 1 do 2 mikrometrów gwarantujące wysoką paroprzepuszczalność są równomiernie drożne na całej powierzchni powłoki, a to zapewnia zachowanie wysokich parametrów w każdym miejscu.

*wymagania aprobaty technicznej dla membran wysokoparoprzepuszczalnych - nie więcej niż 0,02, a DachowaTM ma wynik dwukrotnie lepszy.

Galeria zdjęć produktu