Regulamin składania zamówień na stronie www.butimex.com.pl

Regulamin sprzedaży internetowej firmy BUTIMEX-Bis

Informacje ogólne

 1. Właścicielem Sklepu Internetowego działającego pod adresem http://www.butimex.com.pl jest firma:


"BUTIMEX-Bis" s.c.
Janusz Janik & Łukasz Janik & Damian Janik
ul. Piłsudskiego 4
44-200 Rybnik

NIP: 642-26-37-906
REGON: 276573510

 1. Regulamin dotyczy ogólnych warunków składania zamówień oraz sprzedaży towarów oferowanych przez firmę „BUTIMEX-Bis” s.c.
 2. Ceny towarów podawane są w złotych polskich i zawierają podatek VAT.
 3. Wszystkie produkty oferowane przez BUTIMEX-Bis są fabrycznie nowe, objęte gwarancją producenta.

 

Rejestracja i zamówienia

 1. Nabywcą, a więc osobą zamawiającą towar za pośrednictwem sklepu internetowego BUTIMEX może być pełnoletnia osoba fizyczna lub osoba prawna.
 2. Zamówienia można składać za pośrednictwem strony WWW znajdującej się pod adresem http://www.butimex.com.pl.
 3. Zamówienia są przyjmowane 24 godziny na dobę przez cały rok.
 4. Zamówienia złożone w dni powszednie po godz. 14.00, w soboty, w niedziele oraz w święta będą rozpatrywane następnego dnia roboczego.
 5. Warunkiem koniecznym do realizacji zamówienia jest wypełnienie formularza zamówienia. Podanie numeru telefonu oraz adresu e-mail jest niezbędne do potwierdzenia przyjęcia i potwierdzenia realizacji zamówienia. Zamówienia, których nie uda się potwierdzić w ciągu 3 dni roboczych, nie będą realizowane. Każde zamówienie przyjęte do realizacji zostanie potwierdzone telefonicznie lub drogą elektroniczną. Zamówienia potwierdzone do realizacji nie mogą być anulowane.
 6. Zamówienia, co do których istnieją jakiekolwiek wątpliwości będą weryfikowane przez obsługę sklepu, zamówienie takie może zostać anulowane przez Sklep. Zamawiający zostanie poinformowany o tym fakcie.
 7. Złożenie zamówienia nie zobowiązuje klienta do zakupu zamówionego towaru.

Formy płatności

 1. Wpłatata na nasze konto przed wysyłką. Klient zobowiązany jest wpłacić kwotę za zakupy wraz z kosztami dostawy (jeżeli takie występują) w placówce bankowej, za pomocą banków online, na poczcie bądź w innych placówkach, na konto podane w mailu potwierdzającym zamówienie. Ważne jest podanie w tytule wpłaty imienia i nazwiska oraz numeru zamówienia.


Dane konta bankowego:

Bank Millennium S.A.

konto: 91 1160 2202 0000 0001 0684 0301

 1. Płatność za pobraniem. Umożliwia dokonanie zapłaty za zamówiony towar w momencie jego dostarczenia przez firmę kurierską.
 2. Gotówką w kasie sprzedającego. Przy odbiorze towaru przez Klienta w siedzibie Sprzedającego po wcześniejszym uzgodnieniu terminu odbioru.Dostawa i transport

 1. Dostawa towaru odbywa się w wybrany przez klienta sposób.
 2. Zamawiane towary dostarczane są poprzez firmy spedycyjne GLS lub DPD.
 3. Koszty przesyłki pokrywa w większości przypadkach kupujący. Produkty takie jak:
 • tunele foliowe ogrodnicze dla działkowców PCW;
 • tunele foliowe ogrodnicze dla działkowców metalowe;
 • grille gazowe firmy Broil King,     

  są dostarczane na koszt firmy BUTIMEX-Bis.
 • w sytuacjach kiedy zamówiony zostanie tunel foliowy oraz np siatka przeciw kretom, kupujący pokrywa koszt dostawy tylko siatki. Tunel dostarczany jest GRATIS.
 1. Koszty dostawy, które ponosi kupujący naliczane są wg zasad z poniższej tabeli. Cena za transport uzalezniona jest od wagi brutto wybranego towaru (towar wraz z opakowaniem) oraz formy zapłaty za złożone zamówienie.

Waga towaru brutto

Koszty wysyłki przy wpłacie na konto

Koszty wysyłki - płatność przy odbiorze

do 5 kg

16 zł

22 zł

pow. 5 do 30 kg

26 zł

32 zł

pow. 30 do 40 kg

36 zł

42 zł

pow. 40 do 50 kg

46 zł

52 zł

pow. 50 do 60 kg

56 zł

62 zł

pow. 60 do 70 kg

66 zł

72 zł

pow. 70 do 80 kg

76 zł

82 zł

pow. 80 do 90 kg

86 zł

92 zł

pow. 90 do 100 kg

96 zł

102 zł

pow. 100 do 200 kg

166 zł

172 zł

pow. 200 do 300 kg

206 zł

212 zł

pow. 300 do 500 kg

246 zł

252 zł

 

2.  Czas dostawy od momentu nadania Pocztą Polską - maksymalnie 5 dni roboczych, Kurierem - maksymalnie 2 dni robocze.
3.  Czas realizacji zamówienia uzależniony jest od formy płatności i wynosi maksymalnie 1-7 dni roboczych. Może ewentualnie ulec zmianie w związku z sezonowością produktu i stanami magazynowymi.Reklamacje, gwarancje

 1. Jeżeli towar nie posiada odrębnej karty gwarancyjnej producenta czy też importera, wówczas dokumentem gwarancyjnym jest dokument sprzedaży wystawiony przez BUTIMEX-Bis.
 2. Reklamacje dotyczące uszkodzeń mechanicznych powstałych podczas transportu będą rozpatrywane tylko w momencie odbioru towaru w obecności przewoźnika . Warunkiem przyjęcia tego typu reklamacji będzie spisanie w obecności przedstawiciela przewoźnika protokołu reklamacyjnego.
 3. W przypadku niezgodności produktów z umową oraz w przypadku wad produktów, zgodnie z obowiązującymi przepisami reklamacje można składać pocztą tradycyjną, elektornicznie pod adresem biuro@butimex.com..pl. Pod numerem: (032) 422 70 15 w godzinach od 8.00 do 16.00 w dni robocze można uzyskać także informacje o sposobie odsyłania reklamowanego towaru i składaniu reklamacji.
 4. Sprzedawca ustosunkuje się do reklamacji Klienta niezwłocznie, nie później niż w terminie 14 dni kalendarzowych od dnia jej złożenia. Brak ustosunkowania się Sprzedawcy w powyższym terminie oznacza, że Sprzedawca uznał reklamację za uzasadnioną.

Zwroty

 1. Zgodnie z Ustawą z 2 marca 2000 roku o ochronie niektórych praw konsumentów oraz o odpowiedzialności za szkodę wyrządzoną przez produkt niebezpieczny (Dz.U. z 2000r. nr 22, poz. 271) klient może zrezygnować z towaru kupionego w naszym sklepie bez podania przyczyny w ciągu 14 dni od daty dostarczenia towaru. Jest to możliwe tylko wówczas, gdy towar jest sprawny, nie był używany, pozostaje w oryginalnym opakowaniu, nie był kopiowany ani nie został w żaden sposób zniszczony. Zwracany towar należy odesłać razem z fakturą oraz oświadczeniem zwrotu , w oryginalnym nieuszkodzonym opakowaniu. Sklep gwarantuje zwrot kwoty równej cenie zamówionego  towaru. Pieniądze zostaną zwrócone zgodnie z powyższą Ustawą w ciągu 14 dni roboczych przelewem bankowym na konto wskazane przez klienta. Koszt odesłania towaru nie podlega zwrotowi, w związku z tym nie przyjmujemy żadnych przesyłek odsyłanych do nas na nasz koszt.